• Plaża w Mielenku
  Plaża w Mielenku
 • Plaża w Mielenku
  Plaża w Mielenku
 • Plaża w Mielenku o poranku
  Plaża w Mielenku o poranku
 • Zachód słońca w Mielenku
  Zachód słońca w Mielenku
 • Dojście na plażę w Mielenku
  Dojście na plażę w Mielenku
 • Plac zabaw w Mielenku
  Plac zabaw w Mielenku
 • Ścieżki rowerowe
  Ścieżki rowerowe
 • Ścieżki rowerowe
  Ścieżki rowerowe
 • Ścieżki rowerowe
  Ścieżki rowerowe
 • 16 południk geograficzny
  16 południk geograficzny
 • 16 południk geograficzny
  16 południk geograficzny
 • Przystań rybacka w sąsiednich Chłopach
  Przystań rybacka w sąsiednich Chłopach
 • Siłownia plenerowa w sąsiednich Chłopach
  Siłownia plenerowa w sąsiednich Chłopach
 • Siłownia plenerowa w sąsiednich Chłopach
  Siłownia plenerowa w sąsiednich Chłopach
 • Latarnia w Kołobrzegu
  Latarnia w Kołobrzegu
 • Rejsy z Kołobrzegu
  Rejsy z Kołobrzegu
 • Fontanna w Kołobrzegu
  Fontanna w Kołobrzegu
 • Fontanna w Kołobrzegu 2
  Fontanna w Kołobrzegu 2

Atrakcje turystyczne Mielenka - wczasy nad morzem

Jeśli marzysz o udanych wczasach nad samym morzem bez tłoku, Mielenko to idealny wybór dla Ciebie. Położone w najczystszym pasie wybrzeża w Polsce miasteczko to prawdziwa oaza spokoju i jednocześnie miejsce, w którym skorzystasz ze wszystkich nadmorskich atrakcji turystycznych. Pobliskie Mielno, choć podobne z nazwy, ma zupełnie inną atmosferę. U nas czeka na Ciebie cisza, czyste powietrze i warunki sprzyjające wypoczynkowi.

Twoje wczasy tutaj będą naprawdę relaksujące – na pięknej piaszczystej plaży z łatwością znajdziesz dla siebie miejsce, a w razie nudy czekać będą na Ciebie przeróżne atrakcje turystyczne i sportowe.

Jeśli lubisz spacery i piesze wycieczki z pewnością zachwycą Cię walory przyrodnicze tej niepozornej miejscowości. Wybierzesz się na przechadzkę zachwycającą aleją obsadzoną 150-letnimi drzewami lipowymi. Tutejsza flora oczaruje Cię także rzadko niespotykaną w Polsce leszczyną turecką, która rośnie przy drodze do Chłopów i Sarbinowa. Drzewa te mają ponad 100 lat i pokryte są rzadkimi porostami, które mogą przetrwać wyłącznie w bardzo czystym środowisku.

Dlaczego warto wybrać wczasy nad morzem w Mielenku?

To idealna turystyczna miejscowość dla rodzin z dziećmi. Maluchy mają tu dostęp do zbudowanego ze środków unijnych, nowoczesnego placu zabaw. Fantastyczną zabawę zapewniają skonstruowane zgodnie z normami bezpieczeństwa huśtawki, karuzele i zabawki ogrodowe. Zaraz obok czeka na Ciebie otwarte dla wszystkich boisko do piłki nożnej i koszykówki. To z pewnością ucieszy gości Mielenka, lubiących aktywny wypoczynek.

Pomiędzy kąpielami w Bałtyku, korzystaniem z lokalnych atrakcji turystycznych i błogim leniuchowaniem, możesz odwiedzić jedną ze smażalni dostępnych w Mielenku. Pyszna i świeża rybka na wczasach nad morzem to ogromna przyjemność! W okolicy czekają na Ciebie liczne atrakcje. Przede wszystkim warto wypróbować lokalne szlaki turystyczne, prowadzące do malowniczych miejsc, w tym przede wszystkim:

1) Szlak pieszo - rowerowy nadmorski (102 km)

Przebieg: Dźwirzyno - Kołobrzeg- Pleśna- Latarnia Gąski - Sarbinowo - Chłopy – Mielenko - Mielno - Unieście - Łazy - Dąbki - Bobolin - Darłowo – Jarosławiec

2) Szlak rowerowy do Koszalina - 14 km długości

Przebieg Mielno - Koszalin

Bezpieczne połączenie Mielna z Koszalinem. Szlak ciągnie  się równolegle z  krajową drogą prowadzącą do Koszalina. Początek trasy znajduje się w Mielnie na ul. Lechitów, kończy w Koszalinie na ul. Morskiej.

3) Szlak rowerowy - Szlak Pałaców (niebieski, 75 km)

Przebieg: Mostowo - Rosnowo - Niedalino - Strzekęcino - Golice - Bardzlino - Białogórzyno - Nosowo - Parsowo - Świemino - Warnino - Wierzchomino - Dobrzyca - Śmiechów - Pleśna - Latarnia Gąski

Szlak ten prowadzi przez pięć gmin powiatu. W ostatniej fazie wchodzi na teren gminy Mielno. Przybliża najciekawsze zachowane i istniejące już pałace. Wśród atrakcji na szlaku można wymienić: Bursztynowy Pałac http://www.bursztynowypalac.pl/ i Biały Pałac w Strzekęcinie, zabytkowe elektrownie wodne w Niedalinie i Rosnowie oraz latarnia morska w Gąskach.

Naszym Gościom polecamy także:

- wycieczkę do Kołobrzegu i wejście na latarnię morską z tarasem widokowym http://www.latarnia.kolobrzeg.pl/ , a także rejs jachtem lub żaglowcem po otwartym morzu, zwiedzanie Muzeum Oręża Polskiego http://www.muzeum.kolobrzeg.pl/, bazyliki konkatedralnej, wizytę w miasteczku rozrywki "Dziki Zachód" http://dzikizachod.kolobrzeg.pl/;

- wycieczkę do miejscowości Chłopy, gdzie można spróbować jazdy konnej, a w porcie rybackim kupić świeże ryby, ale też wędzone łososie i węgorze; 

- wycieczkę do Koszalina  i odwiedzenie Sanktuarium Przymierza na Górze Chełmskiej http://sanktuarium-koszalin.pl/

- wycieczkę do Gąsek, które słyną z drugiej pod względem wysokości w Polsce latarni morskiej;

- sporty wodne i wędkarstwo na jeziorze Jamno, dziesiątym co do wielkości jeziorze w Polsce;

- Ogrody Hortulus w Dobrzycy http://www.hortulus.com.pl/

- Park Wodny Jan w Darłowie http://www.parkwodny.net/;

- Park Linowy Tukan w Mielnie http://www.parkmielno.pl/;

- Wesołe Miasteczko w Mielnie http://www.wesolemiasteczkomielno.pl/;